wtorek, 7 czerwca 2011

Laboratorium Mody 2011

Eksperymenty w modowym Laboratorium - informacja prasowa po pokazie Laboratorium Mody 2011
Laboratorium mody 2011 - malownicze formy z surówki i miejska moda rowerowa to kontynuacja promocji ekologii i zdrowego trybu życia realizowanej przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl) od kilkunastu lat.
Młodzi projektanci jak zwykle nie zawiedli pod względem pomysłowości, kreatywności i przede wszystkim precyzji wykończenia kreacji z surowej tkaniny bawełnianej, której kształtowanie wymaga nie lada wprawy i umiejętności. W ich rękach nieatrakcyjna z pozoru tkanina zmieniła się w spektakularne formy rzeźbiarskie. Ubrania inspirowane architekturą, modą baroku oraz folklorem spotkały się z gorącym przyjęciem przez prawie tysięczną publiczność pokazu.
Damskie i męskie propozycje dla miłośników jazdy na rowerze po mieście zadziwiały ciekawym designem połączonym z najnowszymi tendencjami. Ubiory były jednocześnie funkcjonalne i wygodne. Projektanci udowodnili tym samym, że jadąc rowerem do szkoły czy pracy można założyć dosłownie wszystko, wyglądać modnie i efektownie, a jednocześnie czuć się komfortowo. Mamy nadzieję, że zachęci to niejednego pana pod krawatem i dziewczynę na wysokich szpilkach do zmiany środka lokomocji
z zatruwającego miasto samochodu na ekologiczny bicykl. Ci, którzy nie dotarli na Laboratorium będą mieli okazję zobaczyć niektóre modele z kolekcji rowerowej w trakcie Święta Cyklicznego w dniu 12 czerwca.
Ważnym punktem imprezy był pokaz letnich kolekcji marek  4F, FOB i OUTHORN. Swobodne kolorowe ubiory o charakterze sportowym to atrakcyjna propozycja na wiosnę i lato 2011. Pokaz zachwycił widownie podobnie jak stroje studentów. Wszystkie kolekcje zaprezentowały modelki z Agencji Promocji Mody Reklamex www.reklamex.krakow.pl.
Internautów zapraszamy do głosowania na najlepszą kreację z surówki oraz na najlepszą parę projektów rowerowych na stronie www.ksa.edu.pl od wtorku 31 maja od godz. 15.00 do wtorku
7 czerwca do godz. 24.00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez internetowy sklep obuwniczy DeeZee, producenta kosmetyków Bell oraz Organizatora Święta Cyklicznego. Spośród głosujących zostanie także wylosowany bezpłatny udział w warsztatach Szkoły Kreatywnej Fotografii.
Już niedługo, bo na początku czerwca odbędzie się w Krakowie ciesząca się ogromnym zainteresowaniem druga edycja ekologicznej akcji Kultura To Natura, której SAPU jest głównym patronem.

Byłyście  na pokazie?

13 komentarzy:

 1. 1 zdj mi sie podoba, lubie takie dziwacznosci !

  Zapraszam do siebie margaret-j

  OdpowiedzUsuń
 2. miałam być na pokazie, ale w ostatniej chwili musiałam zrezygnowac ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. piekne zdjęcia, aż załuję że nie mogłam tam być:)

  http://cornersofthefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. ja byłam, bardzo mi sie podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Blog mistrzostwo. Oczywiście dodaję i na pewno będę częściej.
  W ogóle masz genilaną urodę:)

  www.meryyfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pokazie nie byłam, ale podoba mi się sukienka z trzeciego zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojoj, miało być na czwartym zdjęciu ;>

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę, mogę żałować, że mnie tam nie było! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej. Prowadzę bloga na którym umieszczam swoje fotografie. Może wpadałabyś i skomentowała najlepsze według Ciebie prace ?
  Zapraszam na is-charlie.blogspot.com :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny blog. Podoba mi się sposób,w jaki go prowadzisz ;).
  Zapraszam na mojego nowo powstałego bloga: jak-zawsze.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na Boga laboRatorium, nie labolatorium...

  OdpowiedzUsuń