piątek, 21 czerwca 2013

Portal społecznościowy ZNAJ.PL .Ostatnio bardzo popularne stało się informowanie ludzi o naszym obecnym "położeniu". Portale społecznościowe przeżywają oblężenie ze strony coraz to nowych użytkowników.  Ułatwiają nam one czasem życie. Możemy sprawdzić, kto będzie np. na imprezie lub koncercie na który się wybieramy, bądź możemy poszukać chłopaka, który wpadł nam w oko podczas wczorajszej podróży autobusem. Nie bez powodu portale typu SPOTTED są aż tak popularne.Główną cechą odróżniającą Znaj.pl spośród konkurencji jest opcja meldowania się w danym miejscu nie tylko w teraźniejszości, ale też w przyszłości i przeszłości. Daje to możliwość z jednej strony sprawdzenia, kogo możemy spotkać w danej lokalizacji o określonej porze. Z drugiej strony możemy także przenieść się w przeszłość – odświeżyć kontakty osobami ze wspólnej imprezy czy kolonii. 

Znaj.pl wykracza poza standardowe mechanizmy oznaczania się w różnych miejscach. Nasz portal daje możliwość odnalezienia dawnych znajomych i poznania przyszłych – mówi Adam Kogut pomysłodawca serwisu. Ale także może być wykorzystany w innych, niż towarzyskie celach np. jako hub społeczności nowego bloku mieszkalnego. Myślę, że może być przydatny dla różnego typu mniejszych i większych społeczności w których użytkownicy chcą wymieniać się informacjami na tematy im bliskie, jak np. bezpieczeństwo w okolicy, wydarzenia i ważne wiadomości poparte zdjęciami.

Swoje miejsce na portalu znajdą także entuzjaści spotted oraz chcący odszukać osoby zauważane np. w klubie – dzięki oznaczaniu się w lokalizacjach możemy spotkać ludzi, którzy byli w tym samym miejscu w podobnym okresie czasowym. Znaj.ploferuje również podstawowe funkcje portali społecznościowych, jak galeria, tworzenie sieci kontaktów czy tworzenie osobistych profili.

Dla autorów ważne są kwestie prywatności i personalizowania lokalizacji. Każdy użytkownik może zadecydować na ile on i jego  lokalizacje będą widoczne dla innych. Takie rozwiązanie umożliwia zalogowanym osobom gromadzenie się w mniejszych, prywatnych grupach.

Ja się zarejestruję i będę szpiegowała wszystkie warszawskie second handy :)

wpis sponsorowany